fbpx

Hakkımızda

Bäckerburg tahıllardan elde edilen unlu mamullerin tüketiminde gluten hassasiyeti yaşayan bireylerin ve vegan tarzı beslenmeye özen gösteren bireylerin herhangi bir hassasiyet yaşamadan tüketebileceği lezzetli unlu mamul çeşitlerini üretebilmeyi kendine amaç edinmiş bir markadır. Hassasiyetin giderilmesi kadar önemli bir diğer hedefi de glutensiz ve vegan ürünlerden elde edilebilecek maksimum lezzeti müşterilerine sunmaktır.

0
Çeşit Glutensiz Un
0
Farklı Un Kombinasyonu

Glutensiz ürünlerin lezzetsiz olduğuna dair maalesef genel bir kabullenme var. Bunun en önemli nedeni ise üreticilerin glutensiz ürünlerin tüketiminin düşük olması nedeniyle glutensiz ürün çeşitliliğini sınırlı tutmaları, faklı lezzetlerin geliştirilebilmesini sağlayacak yeni hammadde ve yeni üretim tekniklerini kullanmamalarıdır.

Bäckerburg, artizan (butik) üretim modeli ile çalışan bir markadır. Seri üretime kıyasla Artizan modelinde çok sayıdaki çeşit, uzun süren uğraşılar ve el emeği ile az miktarda ürüne dönüştürülür. Artizan modeli ile çalışıyoruz çünkü ülkemiz insanının damak tadına uygun mümkün olan en lezzetli ürünleri ve lezzet çeşitlerini üretebilmeyi istiyoruz. Müşterilerimizin damak tadına uygun hammadde ve malzeme çeşitleri ile bunların kombinasyonlarını kullanarak daha uzun süren mayalama teknikleri ile işleyip bu kombinasyonlar ile ortaya çıkarılabilecek maksimum lezzeti portföyümüzde sunuyoruz

Scroll to Top